Ispis E-mail Facebook
VELIKA POBJEDA ALKARA
Nedjelja, 21 Studeni 2010
kosarka

U 7. kolu A-1 lige Alkar je tekom mukom uspio na doma?em terenu pobijediti Trogir. Gostuju?a mom?ad je sa '3 i po' igra?a i gotovo nikakvom mogu?no?u rotacije igrala egal do posljednje tri minute. Tada je upi? s nekoliko individualnih akcija uspio odlijepiti doma?ina na est poena razlike, a gosti vie nisu imali snage za povratak, pa je sa zvukom sirene rezultat glasio 83:69 to nimalo ne reflektira na cjelokupni tijek utakmice u kojoj je Trogir bio ravnopravan protivnik.

U prvoj ?etvrtini Sinjani su naili na jak otpor susjeda, nisu uspijevali nametnuti ni igru ni ritam, a gosti su smirenom igrom uspjeli period zavriti vodstvom 15:16.

Ni u drugoj ?etvrtini Alkar nije uspio uzeti konce igre u svoje ruke, sterilna napada?ka igra i pogrene rotacije u obrani doma?ina drale su goste u rezultatskom egalu. Sinjski organizatori igre pod velikim pritiskom Blaji?a nisu imali sigurnu kontrolu lopte, a kamoli da su uspijevali razigrati suigra?e ali je Alkar na isteku poluvremena ipak imao minimalnu prednost 36:34.

Ulazak u drugi dio nije donio zna?ajnije pomake u igri Alkara, koji bi uz kvalitetan i irok roster trebao lake izlaziti na kraj s mom?adima poput Trogira. To se nije doga?alo pa je na isteku tre?e ?etvrtine rezultat glasio 51:50.

U posljednjoj dionici nastavila se igra ko na ko, klju?ni moment se dogodio ?etiri minute do kraja kada je gostuju?i trener zbog ?etiri osobne greke iz igre povukao Josipa Blaji?a koji je nosio igru Trogira i velikim pritiskom na loptu onemogu?avao organizaciju Alkara. U posljednjim minutama doma?in kona?no uspijeva ste?i rezultatsku prednost,  ne nekom spektakularnom igrom ve? poglavito zbog iscrpljeno?u gostiju.

Klju?na figura u pobjedi bio upi? s 15 poena, dok je Bilobrk zabio 19. Matija ?ekovi? je zabio 16 kod gostiju, a Blaji? i itko svaki po 13.

Registrirajte se ako elite komentirati ovaj ?lanak.