Junak u nadoknadi do punog plijena
Subota, 11 Svibanj 2013

nogomet-lopte

Autor: Mišo Gulić

Junak je nakon prave drame u završnici, golom Ivana Mastelića u prvoj minuti sudačke nadoknade, stigao do pobjede nad Rudešom, čime je "na životu" ostavio nade da bi i naredne sezone mogao nastupati u istom rangu natjecanja.

Junak - Rudeš 3:2 (1:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 400

Suci: Ivan Perković (Rijeka), Skender (Rijeka), Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Samardžić 44', 1:1 Sangara 52', 2:1 Samardžić 65', 2:2 Bodrušić 73', 3:2 Mastelić 90+1

Junak: Runje, Matas, Poljak, Matić, Režić, Šindik (od 80. Vrdoljak), Samardžić, Malčić (od 90. Batovanja), Midenjak (od 61. Mastelić), Tadić, Medvid.
Trener: Dean Računica

Rudeš: Zelenika, Barišić, Jokić, Kešinović, Bodrušić, Tičak, Sangara, Babić, Jelić, Šćrbec, Ćubel.
Trener: Ivan Knežević

Sjajna i prilično borbena nogometna predstava u Sinju na kraju je zaključena s pet pogodaka i još nekoliko krasnih prilika, ali i jednim golom više u mreži gostujuće momčadi. Za odličnu ocjenu susreta velike zasluge imaju i gosti koji su se u Sinj došli nadigravati, ali na njihovu nesreću, manjak koncentracije u završnici odnio im je mogućnost osvajanja barem jednog boda.

Prvi dio susreta uistinu nije ponudio previše dobrih poteza, igralo se između dva kaznena prostora i bez konkretnih prilika s tek ponešto sporadičnih udaraca iz daljine koji nisu predstavljali veću opasnost po vratare.

Junak je s vremenskim odmakom sve više preuzimao inicijativu, a prvo veće uzbuđenje zbilo se u 28. minuti kada je Poljak iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa loptu poslao tik uz vratnicu. Desetak minuta poslije, uzbudljivo je bilo i pred golom Junaka, ali udarac glavom iz blizine Jokića nije pogodio okvir gola.

Pred sam odlazak na odmor Junak je dodatno podignuo tempo, a odličnu priliku za vodstvo imao je u 42. minuti nakon što je Matas s desne strane uposlio Samardžića čiji je udarac završio u bloku gostiju, no bio je to tek nagovještaj onoga što će uslijediti dvije minute poslije.

Ponovno je u glavnoj ulozi bio Matas koji je odigrao dupli pas s Tadićem, nakon čega je loptu uputio prema Malčiću, čiju spuštenu loptu s deset metara u mrežu šalje Samardžić za vodstvo domaćina od 1:0.

Odmah na početku drugog dijela strateg gostiju napravio je dvije izmjene, što se osjetilo i na travnjaku, jer Rudeš je potom preuzeo inicijativu i vrlo brzo stigao do izjednačenja. Naime, gosti su u 53. minuti uputili dugu loptu u kazneni prostor domaćih, a neodlučnost Runje i Matasa iskoristio je Sangara koji glavom s tri metra zabija za 1:1.

Na odgovor Junaka trebalo je čekati do 65. minute, a tada je Malčić s centra, loptom u prostor, uposlio Samardžića koji s 15 metara neobranjivo pogađa za novu prednost domaće momčadi. Prednost Plavih potrajala je tek osam minuta, a novi gol za goste, nakon slobodnog udarca, iz odbijanca zabija Bodrušić.

Sinjani su tada krenuli na sve ili ništa, preuzeli kudikamo više rizika, pokušavali su Malčić i Samardžić, ali najbolja prilika bila je ona Mastelića iz 86. kada je neometan s 11 metara loše zahvatio loptu, zbog čega je vratar Rudeša lako otklonio opasnost.

No, mladi sinjski napadač ipak se iskupio za taj promašaj u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je iskoristio odbijanac i s istog mjesta s kojega je promašio nekoliko minuta ranije, ovaj put bio precizan za pobjedu svoje momčadi od 3:2.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.