NASLOVNICA SPORT Alkaru novi poraz, ali uz dobar otpor
Alkaru novi poraz, ali uz dobar otpor
Subota, 04 Svibanj 2013

0000000000437099

Autor: Mio Guli?   Foto: Martina Japundi? (Sportnet.hr)

Alkar je na Baldekinu stigao do novog poraza u prvenstvu, ve? 11. u nizu, to pred dolazak Cedevite u srijedu nije nimalo ohrabruju? podatak. Tri dobre i jedna neto loija ?etvrtina rezime su onoga to je Alkar pokazao protiv Jollyja, no nedovoljno za bilo to drugo izuzev pristojnog poraza.

JOLLY JB - ALKAR 86:80 (22:21, 25:10, 18:31, 21:18)

Otvaranje susreta ponudilo je tricaki obra?un, to je kasnije u velikoj mjeri obiljeilo i sam susret. Za Alkar je odmah pogodio Slavko Modri?, dok su gosti uzvratili uba?ajima Gabri?a i Naletili?a, nakon ?ega se sli?no, uz dobre role i jednih i drugih, nastavilo do kraja ?etvrtine koju je uba?ajima s crte za slobodna bacanja zaklju?io Ross (22:21).

No, nakon nekoliko minuta izjedna?ene igre u drugom periodu Alkar je stao, po?eo grijeiti, to je bilo i vie nego dovoljno doma?ima da ostvare osjetnu prednost. iben?ani su na krilima Rossa i Mrve prednost prvo u 16. minuti dignuli do plus deset, da bi na poluvrijeme odnijeli viak od ?ak 16 koeva (47:31).

Doma?i tada kao da su malo posustali, pomislili da je sve rijeeno i skoro se "gadno" opekli. Naime, Alkaru se otvorilo, po?ele su sijevati trice (osam u tre?oj ?etvrtini) pa se sasvim logi?no u velikoj mjeri istopila i prednost doma?ih.

Nakon tri uzastopne trice (Gaurina, S. Modri?, Jugo), pri rezultatu 58:52, Veli? je pozvao time-out, ali nisu se Sinjani dali pa je u dva navrata Jugo smanjivao na minus ?etiri (58:54, 60:56), da bi ?etvrtinu tricom zaklju?io Gaurina za 65:62.

Kada je bilo najpotrebnije ponovno je proradila i trica doma?ih, to je otvorilo i prostor pod koem pa je u 36. minuti prednost Jollyja narasla na okruglih plus deset (77:67).

Pokazao se to i kao presudan trenutak, jer do kraja utakmice Alkar nije uspio spustiti ispod minus est, iako je imao dvije prilike za to, stoga je rezultatom 86:80 pobjeda pripala ibenskoj mom?adi.

Najefikasniji je kod Jollyja bio je Naletili? sa 17 poena, Butorac je dodao 15, a Bubalo 13. Kod Sinjana najefikasniji Slavko Modri? s 21, te itko i Jugo s po 13 koeva.

Registrirajte se ako elite komentirati ovaj ?lanak.