Hrvace nastavile pohod prema vrhu
Petak, 26 Travanj 2013

nogomet univerzalna

Autor: Mišo Gulić

Nogometaši Hrvaca su dan ranije od planiranog odigrali svoj susret 25. kola Treće HNL u kojem su rezultatom 2:1 bili bolji od gostiju iz Omiša...

Hrvace su već u petak odigrale svoj prvenstveni susret protiv Omiša, sve kako bi se što bolje pripremile za Kup okršaj protiv Splita koji je na rasporedu u utorak, što će ujedno biti i repriza prošlogodišnjeg finala.

Dobru formu Hrvace su potvrdile i u dvoboju s Omišem koji je imao vodstvo, međutim, taktičke varijante Mirka Labrovića urodile su plodom pa su domaći preokrenuli i tako došli do nova tri boda.

Omiš je u 33. minuti došao u vodstvo nakon što je Špaleta iskoristio rupu na desnoj strani Hrvaca te potom uposlio Vrkića koji pogađa za 0:1, no već do odmora domaći su preokrenuli.

Trener Hrvaca tada je zamijenio pozicije Stipiću i Borozanu, a koliko je to dobar potez bio, pokazalo se svega četiri minute poslije.

Naime, Stipić je u 37. minuti s lijeve strane pronašao Borozana na desnoj u kaznenom prostoru, ovaj glavom vratio u sredinu gdje je najviši bio Čović koji ne propušta poravnati na 1:1.

Nakon nove četiri minute igre, novi gol u mreži gostiju. Ovaj put s boka je ubacio Marunica, a glavom je za potpuni preokret pogodio Borozan s desetak metara, što se pokazao i kao konačan rezultat, unatoč nekoliko dobrih situacija pred oba gola u nastavku.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.