Ispis
'Olimpijski festival dječjih vrtića'
Subota, 08 Lipanj 2013

Olimpijada FR (127)

Tekst i foto: Josip Malbaša

Dana 05. lipnja 2013. godine na Gradskom stadionu u Sinju, pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora, održan je sedmi 'Olimpijski festival dječjih vrtića', na kojem su sudjelovali svi dječji vrtići s područja Cetinske krajine.'Olimpijski festival dječjih vrtića' je sportska manifestacija Hrvatskog olimpijskog odbora koja se odvija pod sloganom 'I ja ću biti olimpijac'. Cilj projekta je promicanje olimpizma, odgajanje djece putem sporta i poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i tjelesnih vrlina djeteta.

 

Na natjecanju su sudjelovala djeca iz sedam vrtića (12 ekipa): Bili cvitak Sinj i njegovi područni vrtići Alkarić Sinj, Maslačak Sinj, Potočnica Glavice, Vrapčić

Brnaze, te vrtići Blagovijest Sinj i Čarobni pianino Sinj, Ana Dicmo, Sretno dijete Hrvace, Žabica iz Otoka, te Zvončić iz Vrlike.

 

Olimpijada FR (191)

 

 

Rezultati natjecanja:


Skok u dalj (Ž):

1. Antonela Batovanja Blagovijest - Čarobni pianino

2. Lana Šentija Bili cvitak 1

3. Lana Jukić Vrapčić

 

Skok u dalj (M):

1. Mateo Bralić Ana

2. Toni Pervan Bili cvitak 2

3. Karlo Marković Blagovijest - Čarobni pianino

 

Bacanje loptice u dalj (Ž):

1. Anđela Mihaljević Vrapčić

2. Veronika Ajdučić Bili cvitak 2

3. Marijana Gulić Potočnica

 

Bacanje loptice u dalj (M):

1. Gabrijel Tičinović Potočnica

2. Mateo Grgat Žabica

3. Toni Jadzidžija Vrapčić

 

Trčanje 50 metara (Ž):

1. Ana Turudić Zvončić

2. Iris Duvnjak Zvončić

3. Ana Delija Vrapčić

 

Trčanje 50 metara (M):

1. Ivano Smoljo Maslačak 2

2. Roko Kanaet Bili Cvitak 1

3. Roko Murat Ana

 

Štafeta 4x25 metara (M):

1. Maslačak 2 (Tomislav Ladan, Gabriel Jureško, Ivo Miladinov, Karlo Maleš)

2. Bili cvitak 2(Ante Runje, Dujo Breko,Anđelo Bilobrk, Bože Grgić )

3. Ana (Bartol Silić, Ante Jadrić, Marijo Maretić, Ivan Radanović)

 

Štafeta 4x25 metara (Ž):

1. Bili cvitak 2 (Ivana Marunica, Mia Radinović, Ivona Jukić-Bračulj, Nina Batarelo)

2. Maskačak 2 (Anja Kričković, Matea Marendić, Lucija Jenjić, Nina Čačija)

3. Bili cvitak 1 (Sara Poljak, Ružica Filipović-Grčić,Sara Kodžoman, Antea Kanaet)

 

Nogomet (Ž)

1. Sretno Dijete

 

2. Žabica

3. Vrapčić

 

Nogomet (M)

1. Blagovijest - Čarobni Pianino

2. Sretno dijete

3. Žabica

 

 

UKUPNI POBJEDNIK OLIMPIJADE

 

1.Dječji vrtić Vrapčić iz Brnaze ( 101 bodova)

2.Dječji vrtić Sretno dijete iz Hrvaca ( 98 bodova)

3.Dječji vrtić Blagovijest-Čarobni pianino iz Sinja ( 90 bodova)

 

Olimpijada FR (66)