NASLOVNICA SPORT Junak porazom zaključio sezonu
Junak porazom zaključio sezonu
Nedjelja, 02 Lipanj 2013

junak-stadion

Autor: Mišo Gulić

Nogometaši Junaka su se porazom u posljednjem kolu od sesvetskog Radnika oprostili od ovogodišnjeg ligaškog nogometa, a po svemu sudeći i Druge HNL...

RADNIK - JUNAK 3:2 (3:0)

Sesvete, gledatelja: 300
Sudac: Andrej Burilo (Osijek)
Strijelci: 1:0 Čabraja 13', 2:0 Pajač 33', 3:0 Benković 44', 3:1 Kozina 72, 3:2 Vrdoljak 88'

Radnik: Karatović, Gorupec, Barišić, Grčić, Miškić, Čabraja (od 69. Habek), Babić (od 64. Tomšić), Pajač, Benković (od 46. Franjić), Plum, Lončar. Trener: Ante Čačić

Junak: Runje, Matas (od 76. Batovanja), Medvid, Ljubas, Šindik, Samardžić (od 46. Kozina), Režić, Malčić, Matijašević (od 61. Vrdoljak), Poljak, Matić. Trener: Dean Računica

U susretu koji nikom nije donosio previše toga Junak je upisao poraz od Radnika, međutim, izvjesno je kako će se obje momčadi naredne sezone natjecati u rangu niže od ovog. Naravno, nije to još konačna i definitivna odluka, ali kako sada stvari stoje, Treća liga je realnost i jednima i drugima.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će pobjedu slaviti domaći. Junak je taj period odigrao ispod razine u kojoj smo ga naviknuli gledati u posljednjih nekoliko kola, a prvi put mreža Runje se zatresla već u 13. minuti kada je precizan bio i najbolji pojedinac na utakmici, Dejan Čabraja.

Radnik je i u narednim minutama nastavio pritiskati, a nova nagrada za prikazano stigla je u 33. minuti golom Pajača, da bi odlično poluvrijeme domaće momčadi, minutu prije kraja, pogotkom zaključio Benković.

Povratak na teren ponudio je nešto drugačiji odnos snaga. Junak je bio željan pokazati da vrijedi više i da neće baš tako lako položiti oružje, unatoč nizu izostanaka, pa se igra preselila na polovicu Radnika, što se u konačnici odrazilo i na rezultatu.

Plavi su do prvog gola stigli u 72. minuti preko "jokera" s klupe, Josipa Kozine, koji je tako u drugom dijelu prvenstva prometnuo u prvog strijelca momčadi, većinom ulazeći s klupe, čime je podsjetio na izdanja otprije dvije sezone. Dvije minute prije kraja susreta konačnih 3:2 postavio je Mario Vrdoljak.

Junak sada pred sobom ima i finale Županijskog kupa protiv Imotskog, a točan termin  odigravanja, kao i domaćin tog ogleda, bit će poznat u narednim danima.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.