NASLOVNICA SPORT Junak lakoćom u finale Kupa
Junak lakoćom u finale Kupa
Srijeda, 29 Svibanj 2013

jun-hr

Autor: Mišo Gulić    Foto: Ante Botić

Rutiniranom i više nego zasluženom pobjedom od 2:0 nad Hrvacama, Junak se plasirao u finale Županijskog nogometnog kupa u kojem čeka Imotski koji je isti uspjeh izborio pobjedom nad Dugopoljem.

Junak - Hrvace 2:0 (0:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 500

Sudac: Ivan Balić (Split)

Strijelci: 1:0 Poljak 47', 2:0 Malčić 51'

Junak:Grčić, Matas (od 46. Ljubas), Vučković (od 50. Šindik), Matić, Perić (od 68. Matijašević), Poljak, Režić, Malčić, Batovanja, Kozina, Medvid.
Trener: Dean Računica

Hrvace:Cvrlje, Bagarić (od 69. Kunac), Bešlić, Zorica, Bandalo, Stipić, Vardić, Čović (od 78. Galić), Borozan, Marunica, Stipanović (od 51. Šentija).
Trener: Mirko Labrović

Igrač utakmice: Željko Malčić

Prvih 45 minuta nije ponudilo previše dobrog nogometa. Većina igre događala se između dva šesnaesterca s obostrano dosta pogrešaka i bez pravih stopostotnih prigoda, ali barem borbenosti nije nedostajalo.

Već u trećoj minuti Medvid je pogriješio, loše vratio loptu prema svom vrataru, međutim, u posljednji trenutak ispred Čovića očistio je Grčić. Bila je to ujedno i jedina spomena vrijedna situacija pred vratima domaćih.

S druge strane Junak je uspio zaprijetiti tek preko Kozine i Malčića u devetoj, odnosno 11. minuti, ali u oba navrata siguran je bio vratar Hrvaca Cvrlje. Nakon toga igra se potpuno razvodnila pa do kraja poluvremena nije stvorena niti jedna barem i poluprilika.

Odmah u prvim minutama drugog dijela Junak je došao do dva gola prednosti. Prvo je iz slobodnog udarca u 47. minuti, s 25 metara iskosa, Poljak odapeo prema golu, lopta preletjela sve igrače i pala tik ispred Cvrlje koji je potom samo pogledom mogao gledati kako leti u mrežu.

Već nakon nove četiri minute Malčić se izborio za loptu na rubu šesnaesterca, povukao se prema sredini i neobranjivo odapeo za prednost Junaka od 2:0. Mogli su Plavi u narednim minutama dodatno podebljati svoju prednost, ali uspjeli su Crni blokirati čak tri pokušaja Kozine.

Situacija na travnjaku se tada prilično primirila, a potrajalo je to sve do 81. minute kada je Medvid zaradio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Stipićem. No, nije to rezultiralo većim pritiskom gostiju koji su tako u cijeloj utakmici praktički ostali bez prave prigode, pa je susret zaključen rezultatom postavljenim u 51. minuti.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.