Ispis
U Sinju završeno prvenstvo ragbija 7
Nedjelja, 26 Svibanj 2013

sinj 2

Tekst i foto: Pjerinko Dinarina - Šimić

U subotu 25. svibnja 2013., u organizaciji RK Nada  i RK Sinj kao domaćina, na SC „ I.Poljak-Sokol i A.Alčić“  igrao se turnir prvenstvo Hrvatske u ragbiju 7. Na nacionalni turnir ovog atraktivnog olimpijskog sporta prijavilo se  i sudjelovalo je osam hrvatskih klubova podijeljenih u dvije grupe.
 
Za finalni ogled izborile su se  Nada i Mladost, dvije trenutno najjače ekipe u ragbiju 7. Mladost je pokazala najlepršaviju igru na turniru, a Nada svu silinu i snagu ekipe. Cijeli turnir su prošli superiorno, na žalost po nas u  grupi s Nadom bio je i Sinj koji je na kraju osvojio malo finale,sasvim  pristojno 5 mjesto.
 
Sraz ovih ekipa bila je kruna cjelodnevnog igranja u jako teškim uvjetima. Na žalost malo Sinjana je uživalo na tribinama sportskog centra, a glavni razlog je nevrijeme, kiša se smilovala tek pred kraj turnira.
 
Priznanje za pobjednika turnira splitskoj ekipi uručili su Gos. Tonći Cvitanović predsjednik Dalmatinskog ragbi saveza i Gos. Večislav Holjevac tajnik Hrvatskog ragbi saveza.
 
Najboljim igračem turnira proglašen je Tomislav Burazin, igrač Nade.
 
U nastavku rezultati turnira:
 
GRUPA A.                                                                              GRUPA B.
  MLADOST-SISAK              47-0                                              ZAGREB- SINJ        24-14
 VILANI –LOKOMOTIVA   21-7                                         NADA- MAKARSKA     43-0
 VILANI –SISAK                   34-0                                        NADA- SINJ                    26-0
 MLADOST- LOKOMOTIVA 50-0                                 ZAGREB – MAKARSKA    28-0
 LOKOMOTIVA- SISAK         5-22                                       MAKARSKA- SINJ        0-29
 MLADOST- VILANI              36-0                                       ZAGREB – NADA           0-33
 
POLUZAVRŠNICA BOWI
SISAK – MAKARSKA 7-54                                           SINJ-LOKOMOTIVA 63-0
 
POLUZAVRŠNICA KUP I PLATE
MLADOST- ZAGREB   45-5                                            NADA- VILANI          41-0
RAZIGRAVANJA
ZA 7 MJESTO     SISAK –LOKOMOTIVA   7-26
ZA 5 MJESTO     MAKARSKA – SINJ          5-19
ZA 3 MJESTO ZAGREB – VILANI                29-7
 
ZA PRVAKA HRVATSKE          MLADOST- NADA 24-33
 
Čestitke pobjednicima na tituli a svi sudionicima turnira na viteškom boju.