NASLOVNICA SPORT Nogomet:Tekstilac u boj s 10 igrača
Nogomet:Tekstilac u boj s 10 igrača
Ponedjeljak, 13 Svibanj 2013

klupa

Autor: Mišo Gulić

Nogometni vikend u Cetinskom kraju obilježen je uistinu nesvakidašnjim prizorom na utakmici Tekstilaca za kojeg je nastupilo svega deset igrača, što je za posljedicu imalo rezultatski potop. Uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši OSK-a, Hrvatačanima je pripao bod, a Glavičani su se iz Kaštela vratili praznih ruku...

HRVACE - ZMAJ (M) 2:2 (1:0)

Bodom osvojenim protiv makarskog Zmaja nogometaši Hrvaca i dalje su zadržali petu poziciju na ljestvici. Sam susret ponudio je podosta (nepotrebne) nervoze, ali također treba reći da su gledatelji nakon 90 minuta zadovoljni mogli krenuti kućama.

Hrvace su u vodstvo došle nakon 18 minuta igre, a strijelac iz kaznenog udarca, kojeg je izborio Borozan, bio je Marunica. Već tri minute poslije sudac je bio pod pravom opsadom domaćih zbog nesviranog jedanaesterca u njihovu korist, a dojam je kako su bili u pravu, no promijene odluke ipak nije bilo.

Nakon sedam minuta igre u nastavku lopta se ipak našla na bijeloj toči, ovaj put za goste, a siguran realizator bio je Veraja, da bi potpuni preokret uslijedio u 56. kada je Zmaju vodstvo od 2:1 donio Gojak. Hrvace su tada sve karte bacile u napad i zasluženo stigle do poravnanja drugim golom Marunice, ponovno iz jedanaesterca.

OSK - POSTIRA SARDI 5:0

Sjajnu nogometnu predstavu prezentirali su nogometaši OSK-a svojim navijačima u subotu poslijepodne kada su "petardom" ispratili goste s Brača i tako još jednom potvrdili da su uz malo sreće možda mogli odlučivati i o naslovu prvaka, a ne boraviti u donjem dijelu ljestvice.

Otočani su već od prve minute snažno navalili prema golu gostiju, a to im se itekako isplatilo jer su do odmora, golovima Norca-Keve, Samardžića i dva Banić-Škoje, ostvarili veliku prednost, koju je do kraja golom u 50. minuti povećao Dukić.

GOŠK - GLAVICE 2:0

Lišeni bilo kakvih briga oko opstanka Glavičani su otputovali put Kaštela gdje ih je čekao GOŠK, koji je na kraju slavio pobjedu od 2:0. Iako je pobjeda domaćih itekako zaslužena, nisu ni Glavice bile bez svojih prigoda, no realizacija nije bila na nivou.

TEKSTILAC - POLJIČANIN 0:7

Pomalo nesvakidašnja scena viđena je na SC Ivica Poljak - Sokol i Andrija Alčić gdje je Tekstilac bio domaćin Poljičaninu, ali na kraju je to bilo sve samo ne ravnopravna bitka zbog podatka da je za domaće igralo svega deset igrača.

Naime, ostatak momčadi se "zaboravio" pojaviti na terenu, stoga uvjerljiv poraz od 7:0 niti ne čudi, a prava je sreća što on rezultatski nije bio i uvjerljiviji. Stanje u sinjskom niželigašu tako je došlo do granice apsurda, jer od donedavnog aspiranta za naslov prvaka u kratko vrijeme Tekstilac je stigao biti prilika za popravljanje gol razlike.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.