Cedevita rutinski protiv Alkara
Srijeda, 08 Svibanj 2013

ABF 4023

Autor. Mišo Gulić   Foto: Foto Žižić

Cedevita je očekivano lako u Sinju slavila protiv Alkara, čime je izbila na čelo ljestvice, dok je s druge strane domaća momčad i dalje ostala prikovana za dno s nulom u rubrici pobjede...

Unatoč seriji od 11. poraza košarkaška fešta ni ovaj put nije izostala u Sinju, međutim, domaći ipak niti uz najbolju volju nisu uspjeli nadoknaditi razliku u kvaliteti. Cedevita je rutinirano i, dojam je, bez prevelike potrošnje energije slavila svoju desetu prvenstvenu pobjedu, a za prikazano na sinjskom parketu, baš kao i domaću momčad, publika je nagradila velikim pljeskom.

Na uvodnih 3:0 Alkara, Cedevita je odgovorila serijom 8-0 i brzo stvari stavila pod svoju kontrolu. No, dobro su se i domaći držali u narednim minutama, a da su kojim slučajem zabili nekoliko uistinu čistih zicera pod košem, bilo to još i kudikamo zanimljivije. Gosti su u prvom periodu u dva navrata imali po deset koševa viška (11:21, 13:23), ali do prvog mini predaha domaći su smanjili na "prihvatljivih" 18:24.

Vrlo dobro Alkar je parirao i u prvim minutama druge četvrtine, smanjio na minus pet (22:27), dok je u obrambenom dijelu igre prisilio neuvjerljive goste na seriju promašenih šuteva za tri, ali nije to dugo potrajalo. S vremenskim odmakom Alkar je sve više griješio, uslijedila je poduža "stvaralačka" pauza, što Cedevita nije propustila kazniti i do odmora stvoriti zalihu od 18 koševa (26:44).

Zagrepčani su odmah u prvom napadu u nastavku došli i do okruglih 20 koševa viška (36:46), no nisu domaći dopustili još veći pad, barem ne tada, a nakon druge trice Modrića spustili su zaostatak na minus 14 (37:51), koliko je bilo u 25. minuti utakmice.

Cedevita je potom ušla u prilično "plodno" pucačko razdoblje, Mašić je u nepunih šest minuta zabio četiri trice, stoga plus 25 zagrebačke momčadi u 30. minuti (44:69), niti ne čudi. Imao je Alkar do kraja još jednu dobru seriju kojom je zaostatak ispod 20 koševa (51:69), ali na žalost domaćih navijača nije izdržao u istom ritmu pa je nakon posljednjeg zvuka sirene morao potpisati poraz od 60:87.

Prvo ime u domaćim redovima bio je Žitko s 12 ubačaja i tri skoka, Modrić je dodao devet, a po osam su ubacili Ćurković i Župić. Najbolji u redovima Cedevite bio je Babić koji se ukrcao 17 koševa, a dva koša manje postigao je Mašić.

A-1 Liga za prvaka, 12. kolo., 08.05.2013, 20:00 h, Školska sportska dvorana Sinj, gledatelja: 700
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Josip Radojković (Split), Damir Basarić (Split)

Alkar Alkar 60:87(18:24, 26:44, 46:69) Cedevita Cedevita