NASLOVNICA SPORT Alkaru novi poraz, ali uz dobar otpor
Alkaru novi poraz, ali uz dobar otpor
Subota, 04 Svibanj 2013

0000000000437099

Autor: Mišo Gulić   Foto: Martina Japundžić (Sportnet.hr)

Alkar je na Baldekinu stigao do novog poraza u prvenstvu, već 11. u nizu, što pred dolazak Cedevite u srijedu nije nimalo ohrabrujuć podatak. Tri dobre i jedna nešto lošija četvrtina rezime su onoga što je Alkar pokazao protiv Jollyja, no nedovoljno za bilo što drugo izuzev pristojnog poraza.

JOLLY JBŠ - ALKAR 86:80 (22:21, 25:10, 18:31, 21:18)

Otvaranje susreta ponudilo je tricaški obračun, što je kasnije u velikoj mjeri obilježilo i sam susret. Za Alkar je odmah pogodio Slavko Modrić, dok su gosti uzvratili ubačajima Gabrića i Naletilića, nakon čega se slično, uz dobre role i jednih i drugih, nastavilo do kraja četvrtine koju je ubačajima s crte za slobodna bacanja zaključio Ross (22:21).

No, nakon nekoliko minuta izjednačene igre u drugom periodu Alkar je stao, počeo griješiti, što je bilo i više nego dovoljno domaćima da ostvare osjetnu prednost. Šibenčani su na krilima Rossa i Mrve prednost prvo u 16. minuti dignuli do plus deset, da bi na poluvrijeme odnijeli višak od čak 16 koševa (47:31).

Domaći tada kao da su malo posustali, pomislili da je sve riješeno i skoro se "gadno" opekli. Naime, Alkaru se otvorilo, počele su sijevati trice (osam u trećoj četvrtini) pa se sasvim logično u velikoj mjeri istopila i prednost domaćih.

Nakon tri uzastopne trice (Gaurina, S. Modrić, Jugo), pri rezultatu 58:52, Velić je pozvao time-out, ali nisu se Sinjani dali pa je u dva navrata Jugo smanjivao na minus četiri (58:54, 60:56), da bi četvrtinu tricom zaključio Gaurina za 65:62.

Kada je bilo najpotrebnije ponovno je proradila i trica domaćih, što je otvorilo i prostor pod košem pa je u 36. minuti prednost Jollyja narasla na okruglih plus deset (77:67).

Pokazao se to i kao presudan trenutak, jer do kraja utakmice Alkar nije uspio spustiti ispod minus šest, iako je imao dvije prilike za to, stoga je rezultatom 86:80 pobjeda pripala šibenskoj momčadi.

Najefikasniji je kod Jollyja bio je Naletilić sa 17 poena, Butorac je dodao 15, a Bubalo 13. Kod Sinjana najefikasniji Slavko Modrić s 21, te Žitko i Jugo s po 13 koševa.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.