NASLOVNICA SPORT Alkaru "jubilarni" deseti poraz u LZP
Alkaru "jubilarni" deseti poraz u LZP
Utorak, 30 Travanj 2013

alk-cib

Autor: Mišo Gulić, Ivor Krapac (Sportnet.hr)   Foto: Davor Sajko (Sportnet.hr)

Prema očekivanjima Alkar u Draženovom domu nije uspio kreirati iznenađenje i svladati Cibonu, čime je brojku poraza sada zaokružio na deset. Sinjani su se držali nešto više od četvrtine, nakon čega je Cibona pojačala ritam te lakoćom odjurila naprijed do devete pobjede...

Cibona je došla do 9-1, a Alkar pao na 0-10 poslije međusobnog susreta u Domu Dražena Petrovića u 10. kolu Lige za prvaka. Uoči utakmice, nije bilo teško predvidjeti da će pobjeda pripasti Vukovima, koji su obavili posao slavivši s okruglih 30 razlike, 102:72.

Sukladno očekivanjima, bila je to prilika da Danijel Lutz koristi sve svoje adute koji su bili spremni za utakmicu. Među njima ovog puta nije bio Dario Šarić, koji nije ulazio u igru zbog ozljede gležnja pretrpljene u pobjedi u Zadru.

Ciboni je za rješenje utakmice bilo dovoljno 10 nešto kvalitetnijih minuta u drugoj četvrtini. Početkom utakmice, to nije izgledalo dobro za Vukove. Ponajprije zbog nekoliko izgubljenih lopti previše i već uobičajene Blassingameove obrambene nonšalancije na drugom kraju parketa, Alkar se tijekom prve četvrtine držao donekle blizu, s najvećim zaostatkom od sedam razlike, s koliko su gubili tri puta.

U drugu četvrtinu ušlo se s 26:21 za Cibonu, a nakon što je Alkar Bilićevom tricom smanjio na 26:24, slijedile su minute koje su prelomile utakmicu. S pet poena povratnika Davora Kusa i četiri ubačaja Marka Jagodića Kuridže iz slobodnih bacanja, sa sudačkim kriterijem koji je kažnjavao praktički svaki obrambeni kontakt gostujućih igrača u reketu, Vukovi su serijom od 13:0 pobjegli do 39:24 pet i pol minuta do poluvremena.

Do 15-minutnog predaha u svlačionicama, Lutzova momčad podizala je razliku i na kraju druge dionice došla i do dotad najvećih 59:35. U tom razdoblju, nešto više od tri minute do poluvremena, velika prednost Vukova donijela je priliku da prvi put u igru uđe Marko Arapović, čime je Cibonin trener izrotirao sve svoje adute s klupe, s izuzetkom ozlijeđenog Šarića.

Preostalih 20 minuta više nije moglo promijeniti ništa bitno. Vrijedno izdvajanja bilo je da je Marko Arapović u trećoj četvrtini ubilježio osam poena i da su u tom razdoblju Vukovi bili nadomak 30 razlike, kod 66:37 u 22. minuti. No, do ulaska u posljednju četvrtinu Alkar je zaustavio pad i približio se na -21, sa 75:54 na semaforu nakon 30 minuta košarke.

Cibona je u završnoj dionici stigla i preko 30 razlike, najviše kod +35 (96:61) u 37. minuti, a nešto kasnije Marko Arapović pobrinuo se za "stotku" na semaforu, ubačajem za 100:64 za Vukove.

Arapović je ovog puta iskoristio pruženu priliku s 14 poena i šest skokova za nešto više od 18 minuta na parketu, sa 7/9 iz igre, 7/8 za dvicu i 0/1 za tricu. Jerel Blassingame upisao je 15 poena, pet osvojenih lopti i četiri asistencije, a DJ Strawberry 14 poena, pet skokova i tri asistencije.

Goste iz Sinja vodili su Antonio Bilić (15 poena, tri asistencije) i Luka Žitko (13 poena, šest skokova).

A-1 Liga za prvaka, 10. kolo., 30.04.2013, 18:00 h, Dom Dražena Petrovića, gledatelja: 800
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Nikola Perlić (Velika Gorica), Luka Kardum (Šibenik)

Cibona Cibona 102:72(26:21, 59:35, 75:54) Alkar Alkar