NASLOVNICA SPORT Kup: Slavlja Junaka i Hrvaca
Kup: Slavlja Junaka i Hrvaca
Utorak, 30 Travanj 2013

P1060963

Autor: Mišo Gulić

Nogometni utorak u kojem se odigravalo četvrtfinale Županijskog kupa teško da je mogao biti bolji za predstavnike Cetinskog kraja. Junak je briljirao u Žrnovnici i domaćinu utrpao čak četiri gola, a u isto vrijeme Hrvace su se Splitu revanširale za poraz u finalu istog natjecanja prošle sezone...

MOSOR - JUNAK 0:4 (0:3)

Nogometaši Junaka sjajnom su predstavom u Žrnovnici deklasirali domaćine, slaveći nakon 90 minuta igre s uvjerljivih 0:4, čime su izborili i polufinale Županijskog kupa Splitsko dalmatinske županije.

Iako je cijela momčad bila na zavidnom nivou, svakako treba istaknuti učinak Marija Midenjaka, koji je zabio tri gola, te dvostrukog asistenta i strijelca četvrtog gola, Ivana Samardžića.

Junak se od samog početka odlično postavio na travnjaku, ne dozvolivši domaćinu da se razmaše, pa čak niti da u minutama koje su slijedile na bilo koji način ugrozi njegova vrata. Nakon svega desetak minuta igre Samardžić je probio po boku, a spreman na petercu bio je Midenjak koji lakoćom zabija za 0:1.

Nakon 15-ak minuta igre Plavi su stigli udvostručiti vodstvo. Dugu loptu s centra igrališta uputio je Režić u namjeri da uposli Midenjaka, što se kasnije i dogodilo, no prije toga domaći vratar griješi u procijeni, lopta ga preskače, stoga sinjskom napadaču nije bilo teško zabiti svoj drugi gol.

U 31. minuti nova lopta završila je u domaćoj mreži, a treći gol Junaka bio je vrlo sličan onom prvom. Ponovno je Samardžić probio po boku te potom uputio centaršut kojeg je glavom u 0:3 pretvorio Midenjak.

Do kraja utakmice Junak je zabio i četvrti gol, a strijelac iz slobodnog udarca u 60. bio je Samardžić. Sigurno će ovo dodatno motivirati sinjske Plave da u preostalih pet kola drugoligaškog prvenstva ponude svoj maksimum te izbore opstanak.

HRVACE - SPLIT 5:4* (1:1, 0:0)

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Hrvaca koji su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacili favoriziranog prvoligaša Splita iz Kupa te tako još jednom potvrdili da su pravi specijalisti za ovo natjecanje.

Hrvace su odmah od početka susreta Splitu dale do znanja kako mu to neće biti izlet u Cetinski kraj i rutinsko odrađivanje posla. Prvu veliku prigodu za domaće u 12. minuti je promašio Borozan koji je umjesto mreže pogodio vratara Splita. Nešto kasnije gostima je prijetio i Čović, dok je s druge strane Bagarić pokušavao za Crvene.

Igra se u nastavku još više rasplamsala, Split je preuzeo inicijativu i u 53. minuti došao do vodstva. Grešku domaćih koristi Bagarić koji krade loptu i pravovremeno upošljava Barišića čiji udarac odsjeda u maloj mreži za 0:1.

Sve do 82. minute, u kojoj su Hrvace poravnale, obje momčadi imale su po nekoliko prilika za novu promjenu rezultata, no vratari su bili dovoljno dobro raspoloženi. Izjednačujući gol zabio je Zorica u 82. minuti i to nakon što ga je Runje proigrao glavom, a ovaj se nakon ulaska u kazneni prostor odlučio na udarac i tako svojoj momčadi donio izjednačenje.

Uslijedio je potom rulet jedanaesteraca u kojem je na kraju više spretnosti pokazala domaća momčad. Junakom susreta tako je postao vratar Cvrlje koji je obranio dva jedanaesterca Crvenima, a pobjednički gol na kraju je zabio Andrija Bandalo.

Registrirajte se ako želite komentirati ovaj članak.